KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

BİLGİ REHBERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

"Vaktin başında kılınan namazda Allah'ın rızası, sonunda kılınanda da Allah'ın affı vardır." [Tirmizi]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
ABD’ye adanıp, kendi teröristine satılanlar!
Evvela şunu tespit edelim. Mayasında dinsizlik, ırkçılık ve din düşmanlığı bulunan Kemalist rejimden, halkına karşı, hele hele yok sayıp aşağıladığı bir unsuruna karşı normal namuslu bir tavır takınmasını beklemek namussuzluk değilse hamakattır. 

Süleyman Şah Türbesi’nde yatan bir ölü için ikide bir gerilip efelik taslayanların ülkede yaşayan milyonlarca dindar canlı Kürt için türbede yatan ölü gibi davranmaları da ne denli bir hıyanet içinde olduklarını bir daha göstermiştir. 
Son günlerde devletin tavrı göstermiştir ki, cumhurbaşkanlığı ve önceki seçimlerde bu vahşi çetelerin insafına terkedilen mazlum halkın verdiği oylar artık haram hükmündedir. 

Hiçbir nutkunuz, şımarık demeçleriniz, boş açıklamalarınız bu alçaklığınızın size bulaştırdığı kara lekeyi temizlemeye yetmeyecek. Barış ya da çözüm adı her neyse alın o süreci utançtan sakladığınız yerlere sürün. Roboski’de yırtılmış elbiselerinizin bıraktığı yere mesela…

ABD’ye adanmışlığınızı biliyoruz da, teröristinize satılmışlığınızı iki yıldır hayretle izliyoruz. Terörist dediğiniz çetelere nasıl sevdalanmışsınız ki, ‘dilediğiniz gibi yakın yıkın, öldürün, bombalayın serbestsiniz’ deyip tüm şehirleri, sokakları, mazlumları hatta camileri onlara meccanen veriyorsunuz. 

Hükümetin şu anda yapması gereken tek bir açıklama kalmıştır. O da şudur “Kimse kusura bakmasın, biz bu sürecin bozulmaması için gerekirse bölgedeki tüm dindar Kürtlerin muhatabımız olan PKK tarafından öldürülmesine de aldırmayız”. Gerçi Adalet Bakanı geçen gün buna benzer bir açıklama yapmıştı değil mi. 

İşin garip tarafı Esed’i eleştiren hükümet şu anda onların yaptığını yapmaktadır. Esed gibi ülke içerisinde herkesin istediği gibi silahlanıp dilediği gibi birbirini öldürecekleri bir zemin hazırlanmıştır. 
Evet, maalesef ortada iki ihtimal var. Birincisi devleti şu anda akıl ve izandan yoksun kişiler yönetiyor bu nedenle de, bu yaptıklarının nereye varacağını kestiremiyorlar. İkincisi de, bunu kasıtlı, planlı ve perde arkasında verdikleri bir takım sözlerin gereği olarak yapıyorlar. İlk ihtimal mümkün olmadığına göre geriye ikinci seçenek kalıyor. 

Bu seçenek de, şu üç neticeye göre ayarlanmış gözüküyor. Birincisi, olaylar nereye varırsa varsın, nasıl olsa artık tek başlı devletiz, istediğimiz anda kontrol altına alırız rahatlığı. İkincisi, bu olayları seyredip devamını sağlayarak, orada hiçbir zaman laik olamayacak, Kemalist rejime ayak uydurmayacak ve kendilerini rejimin alternatifi diye tarif eden HÜDA PAR’dan da kurtulmak. Üçüncüsü de, Kobani ve çevresinde olduğu gibi Suriye’de hayal kırıklığına uğrayan PKK’ye çözüm sürecinde varılan anlaşmaya dayanarak burada bir alan hediye etmek. 

Bir kere topluma ateş düşerse yanacak olan orman değildir ve bunu söndürmek, öyle evdeki hesaba uymaz. Çünkü bu alevler devleti de yakar. İkincisi HÜDA PAR, tamamen Allah-ü Teâlâ’nın yolunda ve O’nun emri altındadır, dolayısıyla HÜDA PAR camiasını bitirmekten söz etmek, Allah’a savaş açmaktır ki, bunu tecrübe edenlerin geçmişleri malumdur. Üçüncüsü de, sizin, o bölgeyi çetelere sattık demenizle bu alış veriş bitmez. Çünkü orası kimsenin babasının çiftliği değildir. Oradaki Müslümanlar da kurbanlık koyun değildirler. 

Hani devletin bu umursamazlığı sürerse ve o geniş coğrafyayı kendilerine vermeye azimli olduğu örgüt, böyle devam ederse ne olur. 
Elbette ki Allah’ın dediği olur. Yani “İyi bilin ki galip gelecek olan muhakkak ki Allah taraftarlarıdır.”
(Maide 56)

ÖZKAN YAMAN

992 kere okundu.
Diğer Makaleler