KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

PSİKOLOJİ VE İNSAN

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

"Kul tevâzu edince, Allah Tealâ onu yedi kat göklere kadar yükseltir." [Feyzü'l-Kadîr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Niçin adımızı söylemiyorsunuz? Kibirden mi, korkudan mı?
PKK/HDP ve aynı çatı altındaki çeteler HÜDA-PAR ve onun şahsında resmen İslam’a savaş ilan ettiler ve şu anda bu savaşı yürütüyorlar. 

Durum böyle iken güvenlik zirvesinin ardından yaptığı açıklamada Sayın Başbakan’ın ağzından bir defacık HÜDA-PAR ismi çıkmadı. 

Sanki bütün teşkilatlarıyla saldırıya uğrayan, mensupları kuşatılıp muhasaraya alınan, şehid edilen onlar değilmiş gibi. 

Gazetesiyle, televizyonuyla ve haber siteleriyle iktidarın yayın organları da aynı şekilde HÜDA-PAR ismini, onlarla aynı çizgideki derneklerin ismini ısrarla zikretmiyorlar. 

Sadece şu son olaylarla ilgili olarak değil, iktidar çevreleri yıllardan beri ısrarla bu körlüklerini ve sağırlıklarını sürdürmektedirler. 

Yüz binlerin, milyonların katıldığı İslami etkinlikleri görmediler, göstermediler, duymadılar ve duyurmadılar. 

Daha da önemlisi bu ülkenin en büyük sorununu çözmeye kalktıklarında en kıytırık ve sekiz on tane üyesi olan derneklerle bir araya geldikleri halde meydanları dolduran Peygamber Sevdalıları ve aynı çizgideki İslami derneklerle bir defacık olsun görüşmediler, oturmadılar. 

Bu ülkenin en büyük ve köklü sorununu şarkıcılarla, türkücülerle, çalgıcılarla çözeceklerini zannettiler, ama bölgenin en büyük gerçeği olan Müslümanlarla ısrarla aynı fotoğrafta görünmemeye çalıştılar. 

Bugün ülkeyi savaş alanına çeviren, şehirleri yenmiş ekin tarlalarına dönüştüren şu eşkıya çetesini kendilerine tek muhatap olarak seçip masaya oturdular. 

Bugün geldikleri nokta itibariyle onlar için önemli değil bu. Her şeye rağmen işin içinde batıya doğru yola çıkan asker ve polis cenazesi yok ya, siz ona bakın. 

Başından beri çözüm sürecini yürütmekle görevli yetkililer, başbakan yardımcıları, bakanlar, müsteşarlar bölgeye her geldiklerinde bir defacık olsun Müslümanların kapılarını çalmamışlar, isimlerini ağızlarına almamışlar, onlarla aynı fotoğrafta ısrarla görünmemişlerdir. 

Bugün de bütün zulümler onlar üzerinde yoğunlaşmasına rağmen iktidar ve onun medyası bir defacık olsun HÜDA-PAR ismini, Mustazaflar ismini, Hizbullah ismini ağızlarına almamaktalar.
Gerçekten merak ediyoruz. Kibirlerinden mi, korkularından mı? 

Müslüman Müslümana karşı kibirlenir mi demeyin. Hem de öyle kibirlenirler ki. Biz bu durumu yıllar yılı yaşıyoruz. Müslümanların da müstekbirleri vardır, hem de öyle müstekbirler ki, bir defacık olsun tenezzül buyurup sizi görmezler, size dönüp bakmazlar. Bunun yanında kâfirler karşısında zilletle iki büklüm vaziyettedirler. Hz. Ali Kerremallahü vecheh buyuruyor ki; “Münafık o kişidir ki, Müslümanlar karşısında izzetli ve onurlu, kâfirler karşısında zelildir.”
İnşaallah biz yanılmış olalım, bizim adımızı ağızlarına almayanlar, alamayanlar kibirlerinden değil de korkularından böyle yapıyor olsunlar, bu birincisinden çok daha hafiftir, daha küçük bir suçtur, nihayetinde korkaklıktır.
Fakat hangi sebeple olursa olsun böylesine mağdur ve mazlum konumdayken bile adımızı söyleyemeyenler şunu bilmelidir ki; 

Hizbullah demek, otuz beş yıldır Kürdistan’da Müslümanca var olabilmenin mücadelesi demektir. 

Hizbullah demek, yıllarca bölgeyi cehenneme çeviren Marksist PKK’ye rağmen, Kemalizm’e rağmen, Jitem’e rağmen Müslümanca bir hayatı günümüze kadar getirmek, bundan sonra da yarınlara taşımak demektir.
Hizbullah demek, Yeter ki Kur’an Susmasın demektir, Hizbullah demek, Kur’an eğitimi demektir, cami ve cemaat demektir, tesettür demektir, kısacası İslam’ın şiarlarını günümüze kadar getirmek demektir.
Hizbullah demek, en nihayet bugün meydanları Peygamber Sevdalısı yüz binlerle, milyonlarla doldurmak demektir.

mehmet göktaş

981 kere okundu.
Diğer Makaleler