KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

"Ben, ancak bir muallim olarak gönderildim." [İbn-i Mace]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Müslümanlar IŞİD’i kendileri halletmediği sürece…
Bu tür bahanelerle girdikleri hangi İslam ülkesinin yer altı ve yer üstü kaynaklarını ipotek altına almamışlardır? 

Özellikle başta petrol olmak üzere yer altı kaynağı olmayan hangi ülkeyi işgale kalkışmışlardır. 

Şu anda İslam dünyası bir IŞİD imtihanından geçmektedir. IŞİD,Türkiye ve dünya siyasetinde gündemin birinci sırasına oturmuş durumdadır. 

ABD öncülüğünde kırka yakın ülkenin oluşturduğu müdahale koalisyonuna Türkiye görünürde IŞİD’in elindeki 49 rehinesinden dolayı katılmamakta, bundan dolayı da hedef tahtasına yerleştirilmiş durumda. 

Velev ki bu 49 rehine olmasaydı bile biz yine de Türkiye’nin bu koalisyonda kesinlikle yer almaması gerektiğine inanıyoruz.
Her şeyden önce ABD ve batı emperyalizminin asıl düşmanı İslam’dır, bütün siyasal İslamcılardır, İhvan ve İhvan çizgisindeki bütün İslami yapılanmalardır, IŞİD ve El-Kaide gibi örgütler birer bahanedir. 

ABD’nin saldırdığı, işgal ettiği İslam ülkelerine baktığımızda genellikle bunu iki bahaneden biriyle yaptığını görüyoruz;
Birincisi, teröristleri barındırma ve destekleme, ikinci ise, despot ve diktatör yöneticiler. 

Aslında dünyaya demokrasi pazarlama iddiasındaki bu ikiyüzlü münafıklar kendi ilkeleri gereği Sisi darbesine müdahale etmeliydi, iki yüz binden fazla insanın kanının dökülmesine sebep olan Esed’i engellemeliydi, demokratlığın gereğiydi bunlar. 

Bırakın müdahale etmeyi, katil ve gasıp Sisi’nin bir numaralı destekçisi oldu. Neden? Çünkü karşısındaki İhvan’dı. Suriye’de de durum aynı değil mi? İslami düşünce iktidara geleceği için Esed’e ve katliamlarına sessiz kalmıyorlar mı? 

Peki, ne yapmalı Müslümanlar? 

Müslümanlar IŞİD başta olmak üzere kendi aşırılarını kendileri halletmeli, hizaya getirmelidirler. 

Kendi firavunlarını kesinlikle kendiler alaşağı etmelidirler. Bu elbette zor bir şeydir, fakat tek çıkar yol da budur. 

IŞİD, şu ana kadar silahsız birkaç gazeteci dışında hiçbir emperyalist güce, özellikle israile karşı gıkını çıkarmamış, yüzlerce, binlerce gariban, zavallı insanı, kadınları ve çocukları hunharca katletmiş, ilerleyişte dünyada birinci sırada yer alan Aziz İslam dinini karalamış, “Sakının ha bu dine girmeyin, işte bu din budur!” demiştir. 

Eğer şimdi Amerika ve batılılar müdahale edecek olursa bu defa IŞİD kendisini ABD ve Emperyalizmle savaşan mücahidler olarak sunacak dünyaya ve şimdikinden daha fazla taraftar bulacaktır. Öyle ya, hunharca çoluk çocuk kafası kesmek için bile kendisine bu kadar taraftar bulabiliyorsa, bundan çok daha popüler bir ideal için niye bulamasın. 

Aslında ABD bunu çok iyi bilmektedir, yani kendisinin IŞİD’e müdahalesinin daha çok taraftar kazandıracağını. Fakat bu şekilde büyüyen ve yayılan bir IŞİD daima Amerika’nın işine gelecektir. 

Terörist kovalama bahanesiyle istediği yere girebilecek veya girmek istediği ülkelere doğru teröristleri kovalayacaktır. Bu öyle çok zor bir şey değildir. 

Ve böylece İslam dünyası kaoslardan, kargaşalardan asla kurtulamayacaktır. 

Bunun bir tek çıkar yolu vardır, Müslümanlar belalarını kendi içlerinde çözecekler, aşırılarını bizzat kendileri susturacak ve engelleyecek, gerekirse imha edecek. Bu asla imkânsız değildir ve kendilerinde bu güç vardır. 

Her şeyden önce kendi zalim ve diktatörlerimizle başa çıkmasını öğrenmeliyiz. Evet, zordur ama mecburuz. Aksi halde hem kendi firavunlarımızın zulmünden kurtulmayacağız, hem de onu bizim başımızdan defedeceği iddiasıyla bize müdahale eden zalimlerin zulmünden. 

Müslüman halklar kendi firavunlarını mutlaka ve mutlaka devirmelidirler. İslam âleminin günümüz dünyasında itibar kazanması ve söz sahibi olabilmesi için yapması gereken birinci görevidir.

MEHMET GÖKTAŞ

1081 kere okundu.
Diğer Makaleler