KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

BİLGİ REHBERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep’te nur topu gibi doğumlar

Gaziantep’te nur topu gibi doğumlar

Hamd, ilden ile nurunu kısacık zamanda yayan Allah’a; Salat ve selam da O’nun pâk Rasûlüne olsun.

Şehit Kâmil… Yiğit mücahid, kahraman şehid… Bilenler anlar beni, aklıma Şehit Kâmil geldikçe, günümüzde pek de göremediğimiz ateşli, İslam sevdalısı gençleri hayal ederim ve kalbim ürperir. Her ‘öcü, canavar, hayalet’ lafı bana Şehit Kamil’i hatırlatır. Neden mi?

Fransızların Antep’i işgal dönemleridir. Bu işgal zamanlarında on altı yaşında bir genç olan Mehmet Kamil, bir de bakar ki Fransız askeri, Müslüman kadının peçesine saldırmakta. Buna dayanamayan Kamil-Allah ondan razı olsun- derhal Fransız askerini öldürür. Tabii ki o mahalde kendisi de şehid edilir.

Gaziantep’te Şehit Kâmil adında bir ilçe vardır. Şehit Kâmil tesettür mücadelesiyle şehadet mertebesine ulaşadursun, şehidin hatırasını yaşatmak isteyenlerin aksine, şehidi misyonuyla birlikte tarihin derinliklerine yollamak isteyenler oldu. 1990’da CHP’li Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan, Şehit Kamil ilçesinde tekbirlerle ve kurban keserek bir fuhuşhane açtırdı. Sanki Şehit Kamil’in iffet için şehid olduğu unutulsun diye… Tekbirle alay ederek, o güzelim hayvanları putlarına kurban sunarak ve orada çalıştıracakları kadınları topluma hizmetlerinden(!) dolayı adeta birer azîze ilan ederek…

Şehit Kâmil ilçesinin yaşadığı garabetler bununla sınırlı değil. Dava tesettür davası olunca, kâfir ve münafıklar kuduz gibi ağızlarında küfrü köpürtürler. Yine Şehit Kamil’de, kızını başörtüsüyle okula almadıkları ve yönetmeliğe aykırı iş yaptıkları gerekçesiyle şikâyet için Emniyet’e giden bacımın 2 yıl 10 ay ceza aldığını bilmeyenimiz yoktur. Şikâyet için git, suçlu olarak çık! Şehit Kâmil’in misyonuna vurulan başka bir darbeydi bu. Sonrasında okul müdürünün ibretli ölümüne de şahidiz elbet.

Şehit Kamil’deki bütün olumsuzlukları sayacak değiliz. Okul müdürünün ibretlik ölümünden sonra mı Hakk nuru yayılmaya başladı bilinmez, bir haber okuduk ki, gönüllere sürur, gözlere nur… Anlaşılan 144 âlimenin nuru ta önceden beri yayılıyormuş da haberimiz yokmuş. 6 tane pırıl pırıl, pâk ve nezih kardeşimiz icazet almışlar, Rabbim mübarek etsin.

Bu bir inkılaptır bilene! Bu bir devrimdir. Bu, iffetin ahlaksızlığa galip gelmesidir. Bu Hakk’ın batıla, hakikatin yalana, reelin sanala, temizliğin kirliliğe, iyiliğin kötülüğe galip gelmesidir. Gençliğin büyük kısmı televizyon başında vakit öldürürken ve hatta vakit onları öldürürken imanla bezenmenin resmidir. Yine büyük bir çoğunluğu internette –sözümona- cihad ederken, medresesinde edeple ilim öğrenmenin ve tertemiz kalmanın resmidir. Telefonunun şarjı bitince paniğe kapılıp nefesi daralan, yahut telefonunu evde unutunca günü berbat geçen gençlere karşın ailesinden, anacığından, kardeşlerinden ayrı ilim tedris edip Allah’a yaklaşmanın resmidir bu altı kişilik resim.

Bu altı kişilik nur tablosuna, 144 âlimemizden çok daha farklı bir gözle baktığımı belirtmeliyim. İman ve ihlâs üzere kurulmuş bir topluluk ne kadar kalabalık olursa, sıkıntıların üstesinden gelmesi o kadar kolay olur. Onların üzerine de Allah’ın izniyle insanların yardımı ve teveccühü daha çok olur. Onlardan birinin sorunu olsa, bu sorun daha çabuk halledilir. Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça artar, derler. Kalabalık toplumun özlemleri, acıları, sorunları, sıkıntıları daha çabuk azalır. Fakat altı kişi böyle midir? Yeri gelir hep birlikte sorunlar yaşarlar, yeri gelir korkuları olur. Bazen derslerin ağır yükü biner hep birden omuzlarına, bazen minik kardeşlerinin özlemiyle yanarlar. Fakat hiçbir zaman çok olan topluluklar gibi kendilerine teselli de bulamazlar, imkân da.

Bu, 144 âlime kardeşimizle onlar arasındaki farktır. Bahsini ettiğim durum asla fazilet yönünden değildir. Garibandır bu altı âlime, mustazaftır. Abarttığım sanılmasın asla. Üniversite yurtlarında dahi kalabalık yurtlarda yaşam ne kadar zorsa da, kalabalık yurttaki öğrencilerin psikolojisinin tenha yurtlardakinden daha iyi olduğu tespit edilmiştir. Kaldı ki 144 eli öpülesi âlimemizin karekökünün yarısı kadarcık bu yeni grubun çabası Rabbimizin katında mahfuzdur.

Bu vesileyle 150 alimemizin icazetlerini tebrik ediyor, kendilerine Rahman’ın Firdevs cennetini diliyorum. Rahman’a emanet olunuz.

Betül YILMAZ-Doğruhaber)

2160 kere okundu.
Diğer Makaleler