KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Namazı dosdoğru kılın ve Allah'tan korkun" (diye de emredildik). O, huzuruna varıp toplanacağınız Allah'tır. (En’âm - 72)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsýn." [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Müslümanlar Ayağa Kalkmalı ve Bir Daha Oturmamalıdır!

Dünyanın dört bir yanında Müslümanlara karşı amansız bir savaş yürütülmektedir.
Gayr-i Müslimlerin işgal ve katliamlarının yanı sıra, halkı Müslüman olan ülkelerdeki İslam karşıtlarının hücumları da dışarıyı hiç aratmayacak boyutlara ulaşmış durumdadır.
Mısır konusuna geçmeden önce yaşadığımız ülkedeki küfür cephesinin hücumlarının Müslümanları gerçekten bunalttığını belirtelim.


İsimlerini bile telaffuz etmekten hayâ ettiğimiz her bir cinsel sapkın gurubun Taksim’de, Gezi alanlarındaki ayaklanmaları Müslümanları gerçekten kahretmektedir.
Son bir ayda yaşananlar ve son olarak da Madımak bahanesiyle Müslümanların uğradığı manevi saldırılar, bununla birlikte Başbağlar’ın sessizliğe bürünüşü gerçekten bizleri derin acılara gömmektedir.


Son olarak Mısır’daki küfür cephesinin seçimle gelen dindar yönetime tahammülsüzlüğüne bütün dünya şahitlik etti.
Ülkenin kaymağını yiyen ve başta emlak, yol ve inşaat sektörü olmak üzere ekonominin önemli bir bölümünü elinde tutan ordu, aynı şekilde Beyaz Mısırlılar olan Hıristiyanları da yanlarına alarak Müslümanlara karşı savaş ilan etti ve bunu bir darbeyle neticelendirdi.


Meşru iktidarın emrinde olması gereken ordu, muhaliflerin toplandığı meydanın üzerinde onları motive eden helikopter uçuşları gerçekleştirdi, bu uçuşlara muhalifler aşağıdan alkış tuttular.
Aynı ordu İhvan’ın binalarının yakılıp yıkılmasına ve yağmalanmasına göz yumdu, destek oldu. Daha darbe öncesinde kırka yakın İhvan’ı ya katletti, ya da katledilmesine göz yumdu.


Darbe sonrası katlettiği ve katledeceği Müslüman sayısı belli değil.
Başta Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi olmak üzere İhvan’ın bütün ileri gelenlerini gözaltına almış durumda.
Bu arada Mısır’daki darbeyi ilk tebrik eden, tebrikten de öte ilk destekleyen, hatta finans eden Suudi yönetimi ve Birleşik Arap emirlikleri olmuştur. Çünkü İslam Dünyasında ve özellikle Arap ülkelerinde seçimle ortaya çıkacak bütün meşru yönetimler Suudi ve diğer krallıklar için çok kötü birer örnek olacaktır.
Ortadoğu’da, hatta İslam Dünyasının genelinde hiçbir ittifak ABD-SUUDİ ittifakı kadar bu ümmetin aleyhine olmamıştır. Hatta ABD-İsrail ittifakı bile bu ittifaktan daha zararlı değildir.


Bu ümmetin yolunun üzerine yıkılmış dev bir heyelandır ABD-SUUDİ ittifakı.
Durum böyle olunca Ortadoğu’da gelişecek bütün hayırlı siyasetlerin varıp bu heyelana toslayacağına inanıyorum. Bilmem ki bu heyelan ümmetin güzergâhından nasıl kaldırılır? Küfür cephesinin bunca azgınlığı karşısında Müslümanların sessizliği, suskunluğu ve pasifliği insanı çılgına çevirmektedir.


Evet, emperyalist cephe güçlüdür, emperyalizmin İslam ülkelerindeki piyonları da güçlü. Fakat Müslümanlar mevcut güçleriyle olsun ayağa kalktıkları takdirde Allah’ın izniyle bütün bu oyunların bozulacağına inanıyoruz.
Mısırlı Müslümanlar direnmelidirler, asla ve asla evlerine dönmemelidirler, şu ana kadar evlerinde olanlar ve meydanlara inmeyenler de dışarı çıkmalı, meydanlara inmelidirler.


Unutulmasın ki Mısırlı Müslümanlar evlerine döndükleri an kaybetmiş olacaklardır.
Belki bizim gibilerin uzaktan ahkâm kesmesi kolay olabilir, fakat yapılacak en güzel amelin bu olduğuna inanıyoruz.
İki günden bu yana yapılan yorumlarda İhvan’ın bir türlü iktidar olamadığı, bir buçuk yıllık iktidarında başarılı olamadığı iddia ediliyor.


Olabilir. Seksen yıldan bu yana hep muhalif çizgide bulunan İhvan’ul Müslimin’in bir anda başarılı bir iktidar sergilemesi mümkün olmayabilir. Biz de onun için diyoruz ki sessiz bir direniş sergilemelidir. Sivil itaatsizlikle darbecilerin bütün yollarını kilitleyebilir.
Mısır’da Müslümanlar asla evlerine dönmemelidir, hep meydanlarda olmalıdırlar. Asla şiddete başvurmamalıdırlar.
Mısırla birlikte bütün Müslümanlar ayağa kalkmalıdırlar ve bir daha oturmamalıdırlar.
MEHMET GÖKTAŞ

1183 kere okundu.
Diğer Makaleler