KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
İlklerden Bir İlktir Sümeyye Bacımız

Bir peygamber sevdalısıydı Sümeyye Çelik bacımız. Henüz küçük yaşta idi bu büyük sevdaya tutulurken. Yeşertivermişti bu kutlu sevdayı gönlünde.

 

Şırnak’ta bir Sümeyye! Tıpkı Mekke’nin ilk şehidi Sümeyye (r.anha) gibi. İlklerin adı Sümeyye’ymiş meğer. Bir ilk ve bu ilkin adı Sümeyye… Nesibe olmak istermiş ama Rabbim O’na Sümeyye şerefini bahşeyledi. Nazik canını Musab B. Umeyr. Misali Tevhit bayrağı elinde dalgalanırken teslim etmişti Rahmanurahime. Peygambere olan bağlılığını, sevdasını, biatini henüz küçük yaşlarda yazıp okuduğu şiirlerle dillendirmişti kendi lisanı ile Şırnak eksenli tüm dünyaya. Evet sevda bir tohumdur, sulandı mı dal budak salar.

Küçüklüğünde Medineli çocuklar gibi haykırıyordu. Büyüdüğünde Tevhit bayrağını dalgalandırıyordu zamanın Zeynebi olan Sümeyye. “seni seviyoruz ya Resulullah diyiyordu, adeta seni görmeden sevdik diyiyordu Sümeyye. Ve senin gelişinle benim gibi küçük kızlar diri diri gömülmekten kurtuldu diyiyordu Şehit Sümeyye.

Şırnak’tan yollara düşmüştü peygamber aşığı Sümeyye. Efendimize olan sevgi ve muhabbetini ve de bağlılığını meydanlarda haykırmak ve tüm dünyaya; özgürlüğümüz ve kurtuluşumuz Hz. Muhammed (sav)’dedir demek için. Yoluna kurbanım demek, canım sana fedadır demek ve yıllar sonra olsa bile biatini tazelemek içindi Sümeyye’nin Diyarı Muhammed’e olan yolculuğu…

Bu yolculuk Sümeyye’nin dünyadaki son yolculuğuydu. Kutlu bir yolculuktu bu. Nede Bahtiyardı Şehit Sümeyye. Gidişine tüm Peygamber sevdalıları gıpta etmişti. Müminleri imrendiren bir göç idi Sümeyye’nin gidişi. Aman Allah’ım sen nelere Kadirsin.

Veysel Karani de bir peygamber aşığıydı O’nu (sav)i bir defa görmek için yollara düşmüştü de göremeden geri dönmüştü. Sümeyye ise O (sav)’in muhabbetine gitmişti de Allah O’nu bir değil belki de binlerce defa Resulünü görmesi için yanına almıştı. Mübarek olsun Sümeyye bacım. Rabbim kendisini şehidelerle haşreylesin. Hz. Sümeyye (r.anha)’ nin komşusu eylesin.

Bacımıza Allah’tan Rahmet, başta ailesi ve tüm peygamber sevdalılarına sabır diliyorum.
Haftanın Yazısı
Ömer Aşkın / Bingöl-Yaş:27


1685 kere okundu.
Diğer Makaleler